بتن ترمیمی

     
 

زمینه های کاربرد :

 

 محصولی است آماده با افزودنی های خاص که برای  تعمیر و لکه گیری سطوح سیمانی آسیب دیده ، ترمیم ترک های محل اتصالات دیوار به آهن و یا رفع معایبی که در فضاهای داخلی وخارجی ساختمان بوجود آماده است مورد استفاده قرار می گیرد.     

 

 روش ساخت ملات :

 

 حدود 2.5 تا 3 لیتر آب را بر روی 10 کیلوگرم بتن ترمیمی اضافه نموده و پس از حدود 5 دقیقه با استفاده از یک همزن برقی به مدت2 تا 3 دقیقه هم زده می شود. این عمل را می بایست تا بدست آمدن یک ملات یک دست ، همگن ، پر قوام و چسبنده ادامه داد.

باید توجه داشت که هنگام ساخت این ملات هیچ گونه مواد افزودنی از قبیل سیمان ، آهک و ... اضافه نگردد.

 

 روش استفاده :

 

 سطح زیر کار می بایست عاری از هرگونه چربی ، رنگ و یا  گرد و غبار باشد.

سطح زیر کار را مرطوب نموده و سپس ملات آماده شده بتن ترمیمی ، با استفاده از ماله و یا دیگر ابزارآلات بنایی مناسب جهت ترمیم مورد استفاده قرار می گیرد.

چنانچه سطح مورد نظر در اتصال به ستون ها و یا دیگر سطوح فلزی باشد در صورت زنگ زدگی سطوح فلزی، ابتدا میبایست سطح مورد نظر با برس سیمی تمیز و پس از آن به استفاده از ملات آماده شده اقدام نمود.

بتن ترمیمی در دمای بین 5 تا 35 درجه سانتیگراد قابل استفاده است.

 اجرای بتن ترمیمی  در ضخامت های حد اقل 3 سانتیمتر تا حداکثر 6 سانتیمتر در یک مرحله قابل اجراست و در صورت نیاز به اجرا بر روی سطوح با ضخامت های بیشتر ،کار می بایست طی دو مرحله و پس از خشک شدن مرحله اول صورت پذیرد.

پس از اجرای بتن ترمیمی ، ازیخ زدن یا خشک شدن سریع آن جلوگیری نمایید. همچنین می بایست از اجرای این محصول در مناطقیکه در معرض وزش باد شدید که منجر به سریع تر خشک شدن این محصول می گردد خودداری گردد.   

بتن ترمیمی با توجه به شرایط آب و هوایی بین یک هفته تا 10 روز آماده بهره برداری می گردد.

 

مقدار مصرف :

 

مقدار مصرف این محصول در ابعاد یک متر مربع با ضخامت یک سانتیمتر حدود 15 کیلوگرم می باشد. 

 

بسته بندی :

 

بتن ترمیمی  در پاکت های لمینت (AD*star)  با وزن (5% ± ) 25 کیلوگرم بسته بندی و به بازار عرضه می گردد.

مدت ماندگاری این محصول با توجه به شرایط آب و هوایی و چیدمان حداکثر هشت کیسه بر روی هم در حدود 6 ماه بوده و پس از باز شدن پاکت ، سیمان حداکثر تا یک هفته قابل استفاده می باشد.

 

 مشخصات فنی :

 

مشخصات فنی سیمان پاششی(ماشینی)

چگالی ماده خشک

1350 ± 100

kg/m3

چگالی ماده مرطوب

1700  ± 100

kg/m3

مقاومت فشاری

  > 4

N/mm2

مقاومت خمشی

  > 1

N/mm2

چسبندگی

  > 0.5

N/mm2